Oczekiwania

oczekiwania

foto: pixabay.com/

„Skoncentruj się na tym, co dzieje się w tej chwili. Wyłuskaj to, co dobre w danej sytuacji i na tym buduj. Zwracaj uwagę na to, co ważne w tym momencie.”

S. Johnson

Oczekiwania…którz z nas ich nie ma?

Każdego dnia tuż po przebudzeniu już czegoś oczekujemy. Tego, że będzie ładna pogoda, że mąż lub żona przytulą nas tuż po przebudzeniu, że nie będzie korków w drodze do pracy – dzięki czemu unikniemy spóźnienia, że ktoś się domyśli, że mamy zły humor itd.

Mogłabym tak jeszcze wymieniać, ale tak naprawdę każdy z nas ma inną „wyliczankę” 🙂 Prawda jest taka, że funkcjonujemy tak przez większość naszego życia. Wynikać to może nie koniecznie z naszego złego nastawienia, ale choćby z tego że tak po prostu się nauczyliśmy i nie wiemy, że można inaczej! Powiem więcej, z moim obserwacji wynika, że jedynie dzieci mają naturalną zdolność brania życia takim jakie jest i cieszenia się z najmniejszych rzeczy.

Życie byłoby o wiele łatwiejsze, gdybyśmy wyzbyli się wiecznych oczekiwań i zamiast nich otworzyli się na to, co przynosi dana chwila oraz gdybyśmy otwarcie mówili o swoich potrzebach i byli wdzięczni za to, co nas spotyka.

Małgosia